Konkurencje linowe

Konkurencje linowe to znakomity pomysł na zafundowanie uczestnikom eventu zastrzyku adrenaliny połączonego z dozą emocjonującej rywalizacji. W naszej ofercie posiadamy szereg sprawdzonych wariantów zadań do wykonania zarówno przez osoby dorosłe jak i dzieci. Są to kolejno:

  • wspinaczka pionowa po linie – wykonywana za pomocą przyrządów samozaciskowych. Uczestnik zabawy w każdym momencie wspinaczki może zostać opuszczony na ziemię przez instruktora.

  • drabina sznurowa – to konkurencja polegająca na wejściu po drabinie sznurowej wiszącej pionowo. Osoba biorąca udział jest przez cały czas asekurowana przez instruktora.

  • zjazd pionowy – polega na zjeździe z użyciem przyrządu alpinistycznego po pionowej linie z pewnej wysokości. Osoba zjeżdżająca jest cały czas asekurowana przez instruktora, który w przypadku puszczenia przez nią liny zablokuje upadek liną asekuracyjną.

  • most linowy – przejście po moście linowym polega na poziomej przeprawie po odpowiednio jednej, dwóch lub trzech linach w zależności od stopnia trudności. Mosty linowe możemy budować pomiędzy skałami, drzewami, nad rzeką lub pomiędzy dwoma budynkami.

  • most piracki – to specyficzna odmiana mostu, który wykonany jest z poziomo rozwieszonej drabinki sznurowej. Przejście odbywa się na dwa sposoby. Pierwszy to przejście nad mostem jak po kładce ze szczebelkami. Wariant drugi wymaga większej siły, ponieważ zawodnik pokonuje most wisząc pod nim na rękach przeskakując ze szczebla na szczebel.

  • lina pionowa – to konkurencja, w której osoba wspinająca się wchodzi po pionowej linie wykorzystując jedynie siłę swoich rąk i nóg, będąc jednocześnie asekurowaną przez instruktora oddzielną liną.

  • wejście na pal – to  konkurencja polegająca na pionowej wspinaczce po palu o średnicy 30 centymetrów wyposażonym w chwyty wspinaczkowe. Możliwe jest połączenie ze sobą kilku pali, które stworzą prawdziwe drzewo do wspinaczki.

Poszczególne konkurencje można łączyć ze sobą w zależności od potrzeb klienta tworząc tym samym prawdziwy „małpi gaj”. Obsługę konkurencji linowych stanowią wyłącznie osoby z uprawnieniami do asekuracji. W trosce o Państwa bezpieczeństwo używamy jedynie atestowanego i w pełni sprawnego sprzętu, który podlega okresowej wymianie.

 

W celu dokładnej wyceny naszej usługi zapraszamy do skorzystania z formularza ZAMÓWIENIE I WYCENA.